Aşağıdaki Mektubu Yazan Can’a Dokunmak Bana Nasip Olmuş. | Doğan Cüceloğlu

Aşağıdaki Mektubu Yazan Can’a Dokunmak Bana Nasip Olmuş.

“Doğu illerinin birinde yaşayan 24 yaşında bir insanım. Yıllar yılı süren ve sürekli kendini arayıp bulmaya çalışan biriyim. Sorunum dünyaya gelişimle başladı. Babam çok evlilik yapan ve sevgiden yoksun bir insan; diğer eşlerinden çocuk sahibi olduktan sonra bizlerle tamamen ipleri kopardı. En zor şartlar altında büyüyen biriyim; sevgiden ve çocukluktan yoksun.

Kimdim, neydim, nereye gitmeli ne yapmalıydım? Yıllarca sorguladım. Hem maddi hem de manevi yoksulluk olunca başarılı olmama rağmen devam edemedim okula. Hayat boyunca tek destekçim bendim. Televizyon programında ilk sizinle karşılaştım; sohbetinizden çok etkilendim ve sanki karşımda bunu sadece bana dile getiriyormuşsunuz gibi dinledim. Çevremde o kadar dürüstlükten uzak, sahte insanları görmekten eve kapandım ve çocukluğu bastırılmış, içindeki çocukla hiç buluşmamış, kendini 50 yasında hisseden biri olarak, İçimizdeki Çocuk kitabını gözyaşlarıyla okudum.

İçinde kendimi, çevremdeki insanları, her şeyi gördüm; sanki bir kapı açılmıştı ve ben oradan girmiş gibiydim. Hayatımda bundan sonra hep sizin kitaplarınız olacak. Belki kendimi bulma yolunda bir ışık saçacaksınız bana, çünkü hayatımda her şey çok iyi olsa bile hiç bişey den haz alamaz durumdayım, üzüntü ve keder sanki yapışmış gibi.

Size çok teşekkür ediyorum. Eğer bir iki cümle bile olsa karşılık verirseniz çoook ama çok mutlu edersiniz.

(İsim soyadı saklı)

NOT: Kendisine yazdım; özel biri olduğunu söyledim.

Doğan Cüceloğlu (06.02.2014)

Doğan Cüceloğlu Resmi Web Sitesi © 2005-2016
YASAL UYARI: Bu site 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapmaktadır. Sitemizde yayınlanan her türlü içerik, ilgili sayfamıza link vermek koşulu ile yayınlanabilir. Aksi durumlarda yasal hakkımız saklıdır.