Önerdiği Kitaplar | Doğan Cüceloğlu
"Gene Annen Geldi, Bütün Günüm Mahvoldu!"
Bu ayın kitabı olarak Nurdoğan Arkış'ın yazdığı, "Gene Annen Geldi, Bütün Günüm Mahvoldu!" başlıklı kitabı öneriyorum.
Kitaptaki iki alt başlık, (sayfa 33'teki, "Ölüm Bilinci" ve sayfa 35'teki, "Ölüm Bilinci Sevginin Kaynağıdır,) hem itici hem de ...

Kitap Detayı
Bize Neler Oluyor?
Haziran 2006 ayının kitabı olarak, Hasan Yılmaz'ın "Bize Neler Oluyor?" isimli kitabını seçtim. Kitap Sistem Yayıncılık tarafından Şubat 2006'da yayınlandı; 218 sayfa.

Hasan Yılmaz özüyle, gözüyle bu milletin gurur duyacağı bir polis. Kitabın önsözünden kim dolduğunu ...

Kitap Detayı
Bize Neler Oluyor?
Kör Uçuş
Temmuz 2006 ayının kitabı olarak Gültekin Yazgan'ın yazdığı, "Kör Uçuş" adlı kitabı öneriyorum. İstanbul: İletişim Yayınları, 2002. 252 sayfa.
Kitap arka kapağında şöyle tanıtılıyor:

"1939 Nisan'ının ilk günleriydi. İki ayı aşkın bir süredir yattığım Cerrahpaşa Hastanesi'nden ...

Kitap Detayı
Kör Uçuş
Statü Endişesi
Ağustos 2006 ayının kitabı olarak Alain de Botton'un yazdığı ve Ahu Sıla Bayer'in Fransızcadan Türkçeye çevirdiği "Statü Endişesi" adlı kitabı öneriyorum. İstanbul: Sel Yayıncılık, 2005. 332 sayfa.

Kitabın arka kapağında şu tanıtım yer alıyor:

Bu kitap, hepimizin ...

Kitap Detayı
Statü Endişesi
Dört Anlaşma
Ben bu kitabın İngilizcesi'ni bu yaz okumuştum ve daha önceden Türkçeye çevrilmiş olduğunu büyük bir memnuniyetle öğrendim. 
Kitabı;
• Diğer insanlarla ilişkilerinin sağlıklı ve sorunsuz olmasına önem verenlere;

• Kendiyle olan ilişkisini önemseyen ve sürekli bir ...

Kitap Detayı
Dört Anlaşma
Işıkla Yazılsın Sonsuza Adım...
(Bu ayın kitabını eşim Yıldız Hacıevliyagil öneriyor; onun çok etkilendiği bir kitap ve okurken benimle sık sık heyecanını paylaştı. Kendisinden rica ettim ve sizler için bu tanıtıcı metni yazdı. Doğan Cüceloğlu)

Yazar: Mehmet Coral - Yayınevi: ...

Kitap Detayı
Işıkla Yazılsın Sonsuza Adım...
Eksik Şiir
Sezen Aksu'nun kitabın önsözüne bayıldım; sırf bu önsözü okumak için bu kitap alınabilir. Önsözden birkaç satır aktarmak istiyorum:

"....

"Yaptığı işlerden bir türlü tam manasıyla memnun kalamayan, bir sonrakinde eksiğini gediğini giderme telaşı ile arkasına bakmadan bir ...

Kitap Detayı
Eksik Şiir
Suçlu Çocuk Yoktur
Kitabı H. Hasan Yılmaz yazmış; kendisi polislik mesleği süresince suçlu çocuklarla temas içinde olmuş, bu çocukların durumu üzerinde düşünmüş, onlara yardım için programlar oluşturmuş, kısacası kendini vermiş biri. Suçlu Çocuk Yoktur ismini verdiği kitabında (İstanbul: ...

Kitap Detayı
Suçlu Çocuk Yoktur
Doğan Cüceloğlu Resmi Web Sitesi © 2005-2016
YASAL UYARI: Bu site 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapmaktadır. Sitemizde yayınlanan her türlü içerik, ilgili sayfamıza link vermek koşulu ile yayınlanabilir. Aksi durumlarda yasal hakkımız saklıdır.