İnsan Ve Davranışı | Doğan Cüceloğlu

İnsan Ve Davranışı

 

Çağdaş insan, insanı bilmelidir. İnsanı bilen kendini anlar; kendini anlayan, insanları anlar. Ve demokratik bir toplumun temelleri bu anlayış üzerine kurulur.

Bu kitapta her çağdaş insanın bilmesi gereken modern psikolojinin temel kavramlarını Türk toplum yapısının özellikleriyle kaynaştırarak sunuyorum.

Öğrenci iseniz, bu kitapta öğrenme ve verimli çalışma yöntemleri ilginizi çekebilir; anababa iseniz çocuğun gelişim aşamalarını bilmek isteyebilirsiniz; yöneticiyseniz insanı motive etme konusunu merak edebilirsiniz. Umarım bu kitap uzun yıllar boyunca okurların çok amaçlı olarak yararlanacağı temel bir kaynak olacaktır.

İnsan ve Davranışı/ Remzi Kitabevi/ 1991

Bu kitap hakkında fikirleriniz belirtmek, yorum yapmak için bu satırı tıklayınız ve karşınıza çıkan forma, görüşlerinizi, konu kısmına kitabın adını ekleyerek yazınız!!!

Doğan Cüceloğlu Resmi Web Sitesi © 2005-2016
YASAL UYARI: Bu site 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapmaktadır. Sitemizde yayınlanan her türlü içerik, ilgili sayfamıza link vermek koşulu ile yayınlanabilir. Aksi durumlarda yasal hakkımız saklıdır.