İyi Düşün Doğru Karar Ver | Doğan Cüceloğlu

İyi Düşün Doğru Karar Ver

 

Bu kitabımda 'özgün yaşam' kavramını ele alıyorum.

Özgün yaşam kişinin kendi seçimleriyle oluşmuş, onun duygu, düşünce ve isteklerini yansıtan bir yaşamdır. Özgün yaşamı olan insan, "kendi yaşamımı yaşıyorum" duygusunu taşır. Özgün yaşamı olmayan insan, "başkalarının benden beklentilerini yaşıyorum" duygusunu taşır.

Bu kitapta, kişinin özgün bir yaşam kurmasının temellerinde yatan süreçleri inceliyorum. Kitabın iki kahramanı Yakup ve Timur arasındaki söyleşi, özgün yaşamın temelinde yatan boyutları aşama aşama sergiliyor. Kendi duygu, düşünce ve inançları ile ahenk içinde yaşamaya çabalayan her insan, yaşadığı çağ ve mekan ne olursa olsun, benzer sorulara cevap bulmaya çalışmıştır. Bu anlamda, Yakup ve Timur'un etkileşimleri insan öyküsünün özünde yatan evrensel dokuları sergilemektedir.

İyi Düşün Doğru Karar Ver/ Remzi Kitabevi/ 1993

Bu kitap hakkında fikirleriniz belirtmek, yorum yapmak için bu satırı tıklayınız ve karşınıza çıkan forma, görüşlerinizi, konu kısmına kitabın adını ekleyerek yazınız!!!

Doğan Cüceloğlu Resmi Web Sitesi © 2005-2016
YASAL UYARI: Bu site 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapmaktadır. Sitemizde yayınlanan her türlü içerik, ilgili sayfamıza link vermek koşulu ile yayınlanabilir. Aksi durumlarda yasal hakkımız saklıdır.