'mış Gibi Yaşamlar' Basında!!! | Doğan Cüceloğlu

'mış Gibi Yaşamlar' Basında!!!

Mış Gibi Yaşamlar kitabı basında yer almaya başladı. Bu yazıda onları sizlerle paylaşıyorum. Değerli yazarlarımıza da kitap hakkında görüşleri için teşekkür ederim.

Emre Kongar, Cumhuriyet Gazetesi, 27.10.2005 DOĞAN CÜCELOĞLU'NDAN MÜTHİŞ BİR KİTAP Doğan Cüceloğlu bir psikolog. Bir biliminsanı. Bir öğretmen. İnsan ruhunun labirentlerinde gezinirken, bu labirentlerdeki sorunların toplumsal yansımalarını irdelerken, öğrencilerinin, okurlarının yolunu aydınlatan bir ışık. Türkiye'nin çağdaşlık serüvenindeki toplumsal değişme ve gelişme çizgilerini, bireyden hareket ederek, evrensel doğrular bağlamında gözlemleyen bir beyin. Son kitabının adı "Mış Gibi Yaşamlar".

(Yazının tümü için tıklayınız!!!)

 

Ali Atıf Bir, Hürriyet, 04.11.2005

'Mış gibi' yaşam kültürü üzerineBilmiyorum bayramda okuyacağınız kitabınızı seçtiniz mi? Seçmediniz mi? Seçmediyseniz Doğan Cüceloğlu'nun yeni çıkan 'Mış Gibi Yaşamlar' kitabını öneriyorum.'Mış gibi' yaşam? Yakından bildiğiniz bir yaşam. Düşüncelerinin arkasında durmayan, sözü özü, davranışı birbirine uymayan insanların yaşamı.

(Yazının tümü için tıklayınız!!!)

 

Zülfü Livaneli, Vatan, 06.11.2005

"Mış Gibi Yaşamlar"

Doğan Cüceloğlu'nun kitaplarını okuyan, televizyon sohbetlerini izleyen çok sayıda insan var.Çünkü profesör, o insanlara kendilerini anlatıyor.Günlük hayatta farkında olmadıkları ayrıntıları ve karşılaştıkları sorunların kaynağını açıklıyor.Büyük ilgi görmesi bu yüzden.Son kitabı "Mış Gibi Yaşamlar" da da özüne yabancılaşmış insanlar konusuna eğilmiş.

(Yazının tümü için tıklayınız!!!)

 

Aşağıdaki örnek de "Mış gibi Yaşamlar" teriminin artık basında kullanımına dair. Yazı kitaptan değil ama, mış gibi yaşamımızdan bahsediyor.

 

İlker Sarıer, Sabah, 06.11.2005

"Mış gibi" yapmak!Ortalığı kasıp kavuran Malatya çocuk yuvası olayı üzerine tek satır yazı yazmadım. Gerçi ben şimdi birkaç satır karalamaya kalkıştığım anda da, mahkeme yayın yasağı getirdi ya..Ama yine de "neden yazmadığımı"

(Yazının tümü için tıklayınız!!!)

 

Tüm yazarlara tekrar teşekkür ederim.

Doğan Cüceloğlu

Doğan Cüceloğlu Resmi Web Sitesi © 2005-2016
YASAL UYARI: Bu site 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapmaktadır. Sitemizde yayınlanan her türlü içerik, ilgili sayfamıza link vermek koşulu ile yayınlanabilir. Aksi durumlarda yasal hakkımız saklıdır.