Facebook Okurlarıma Mektup | Doğan Cüceloğlu

Facebook Okurlarıma Mektup

Yurt dışında olduğum ve son iki gündür seyahat halinde olduğum için eşim Yıldız’ın mesajlarından Suruç olaylarını şimdi öğrendim. Terörü lanetliyorum. Evlatlarını kaybeden ana babalara, yakınlarını, dostlarını kaybeden vatandaşlarımıza, bu olayın acısını yaşayan ve çaresizlik duygusu yaşayan herkese taziyelerimi sunuyorum. Bu olaydan daha güçlü bir Türkiye doğacağına inanıyorum; teröre karşı duyduğumuz öfke, insanca bir yaşama kendini adamış olan bizlerin azmini ve sayısını artıracaktır.

Seyahatte olduğumdan burada hemen tepki göstermediğim için bana kızanlar var; bana kızmalarını bir iltifat sayıyorum. Evet, kızabilirler, onlara teşekkür ediyorum. Evet, inandığım değerler çerçevesinde bu tepkiyi göstermeliyim. Ben de kendimden bu tepkiyi beklerim. Benden umudunu kaybetmeyen sabırlı dostlarıma da minnettarım.

Bu Facebook sayfasının - Farklı görüşlere saygılı - Sorumluluk bilincine sahip - Bilimsel tutum ve verilerle düşünmeye özen gösteren - Hakkaniyet duygusu olan - Empati duygusu olan - Umut ve sevginin gücüne inanan insanların bir paylaşım alanı olmasını istiyorum; bu yönde gayret göstereceğim.

Ülkenin sivil ve askeri istihbaratla yetkili kişilerin bu menfur olayın sorumlulularını yakalayacağına inancımı korumak ve yaşatmak istiyorum. Bu acı olaydan politik kazanç sağlamaya çalışan tüm tavırları ve konuşmaları kınıyorum.

Başımız sağolsun.

Doğan Cüceloğlu (22.07.2015)

Doğan Cüceloğlu Resmi Web Sitesi © 2005-2016
YASAL UYARI: Bu site 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapmaktadır. Sitemizde yayınlanan her türlü içerik, ilgili sayfamıza link vermek koşulu ile yayınlanabilir. Aksi durumlarda yasal hakkımız saklıdır.